Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies.
Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.
Ak naozaj súhlasite, stlačte zelené tlačítko.

Servis počítačov a notebookov

  • Neštartuje Vám počítač, notebook alebo server (oprava_pc_notebook, noutbuk)?
  • Nespráva sa tak ako by sa mal?
  • Máte podozrenie na infekciu?
  • Zdá sa Vám že je jeho výkon menší ako bol kedysi ?
  • Alebo máte záujem iba o vylepšenie - upgrade?
  • Prehrieva alebo vypína sa Vaše zariadenie ( prehriate_NTB, začne_sa_vypínať, vypinasa_notebook ) ?
  • Padá Vaše zariadenie do modrých obrazoviek ( modra_smrt ) ?
  • Mate problém s Windows_10_1903 aktualizaciou ?
  • Máte problém s inštaláciou a nastavenim služby Elektronicky_podpis ?

Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali ÁNO ste na správnom mieste.

Spravíme kompletnú prehliadku vášho zariadenia vrátane hardwarovej údržby.
HW údržba zahŕňa kompletné vyčistenie zariadenia od prachu, oživenie a zakonzervovanie kontaktov.
Aj keď sa to nezdá, prach je veľkým nepriateľom komponentov nie len vašeho, ale akého koľvek elektronického zariadenia. Prach totiž spôsobuje nedostatočné vetranie a teda chladenie súčiastok počítača či notebooku.
Odporúčam vyčistiť zariadenie jeden krát do roka, odborne rozobrať odstrániť problém a poskladať späť do funkčného stavu. Istotne neotvárať bočne kryty na PC prípadne zdvihnúť notebook do vzduchu od stola, to všetko situáciu nerieši ale naopak zhoršuje. Otvorením bočných krytov sa znefunkční vnútorná cirkulácia vzduchu a chladenie zariadenia v skrinke nefunguje ako má. No a pri notebooku zdvíhanie od stola nerieši problém zaneseného chladenia na mriežkach, ktoré bez rozobrania notebooku jednoducho neodstránite.
Je dôležité vedieť, že pokiaľ je zariadenie prehriate hučí ventilator a začne sa vypínať, lahko to overíte rukou priložením z spodnej časti notebooku, je nutné ho vyčistiť ináč sa nenávratne poškodí.
Do vyčistenia vášho zariadenia sa môžete pustiť aj sami, no ak nemáte dostatočné skúsenosti môžete zariadenie aj poškodiť nakoľko sa v ňom nachádzajú stovky jemných súčiastok osadených na jednotlivých komponentoch.
Ďaľšiou neoddelitelnou súčasťou údržby je už vyššie spomínané oživenie kontaktov a ich následná konzervácia. Časom sa totiž na povrchu takmer všetkých kontaktov vytvára pôsobením oxidácie jemná, menej vodivá prípadne úplne nevodivá vrstva, čo môže mať za následok úplné znefunkčnenie Vášho zariadenia.

Po kompletnej HW údržbe príde na rad systémova údržba.
Skontrolujeme Váš operačný systém či sa v ňom nenáchadzajú chyby a vírusy, ktoré následne odstránime.
Takúto softwarovú údržbu si môžete tiež spraviť sami ak si viete vybrať správne pomôcky. Rozhodne nedoporučujeme používať rôzne TUNE UP utility, ktoré zaručujú zvýšenie výkonu o niekoľko desiatok či dokonca stoviek percent. Tiež keď na starú škodovku namalujete dva pruhy nepôjde rýchlejšie. :-)

Ak ani po HW údržbe a odstránení systémových chýb zariadenie správne nefunguje, spústíme diagnostiku jednotlivých komponentov aby sa zistila závada.
Pri zistení vadných komponentov tieto automaticky nevymieňame, ale kontaktujeme Vás a spoločne sa dohodneme na ďalšom postupe opravy (opravar_PC_NTB, opravit_pc_notebook).
Reálne Vam viem zrychlit_pocitac, za cenovo prijatelných podmienok (zrychlit_pocitac).

A takto to vyzerá, keď sa o zariadenie nestaráte ... pri dlhodobom prehrievaní dochádza k poškodeniu zariadenia.

LogoVTMVladimír Turanský - VTMPROFIK, Slovinská 3412/8, 82104 Bratislava - Ružinov (60 metrov od Rožňavskej ulice). Nie som platcom DPH.
Servis počítačov, notebookov a tlačiarní. Záchrana dát z hdd, mobilných zariadení, tabletov, smartphonov, iphone atď.