Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies.
Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.
Ak naozaj súhlasite, stlačte zelené tlačítko.

Záchrana dát z mobilných zariadení

Máte poškodený telefón, smartphone, iphone či tablet a potrebujete z neho dostať dôležité údaje? (kontakty, fotky, videá...)  Potom neváhajte a obráťte sa na nás. Naše servisné stredisko v Bratislave sa špecializuje na záchranu údajov z poškodených mobilných zariadení. Všeobecne sa závady dajú rozdeliť do nasledujúcich kategórií:


Zariadenie sa  zapína, ale napríklad po mechanickom poškodení či styku s tekutinou nefunguje displej alebo klávesnica.
Tu je záchrana dát relatívne jednoduchá záležitosť, obvykle stačí odstrániť závadu (napr. výmena LCD) a potom z prístroja pomocou dátového kábla alebo bluetooth či wifi vyzálohovať všetky údaje do počítača a následne nahrať na usb flash disk alebo iné médium. Úspešnosť záchrany dát je takmer 100%.

Zariadenie sa nezapína alebo iba "preblikne" a podobne.
Takéto správanie zariadenia už obvykle indikuje závažnejší problém, ktorý sa môže dať odstrániť napríklad jednoduchým prepálením firmware zariadenia, ale po takomto úkone sa všetky data nenávratne stratia! Tu je obvykle potrebnej viacej práce, vo forme ručného vyhľadávania údajov v pamäti zariadenia, či priame načítanie obsahu flash pamäte a následné dekódovanie. V takomto prípade je dobré vopred zvážiť, či sa tento druh zásahu finančne oplatí. Samozrejme ak zariadenie obsahuje dôležité údaje tak cena nehrá úlohu!  Cena sa odvíja od počtu hodín strávených pri obnove údajov. Úspešnosť záchrany dát je takmer 90%, dokonca aj úplne mrtvolky utopené v morskej vode.

Zariadenie funguje ako má, ale potrebujete vykonať iba zálohu.
Zálohovanie dát je nevyhnutné na predchádzanie strate údajov. Hodnotu svojich kontaktov či akýchkoľvek údajov oceníte až keď o ne prídete a ešte viac keď sa Vám vrátia. Pokiaľ nemáte potrebné vybavenie pre zálohovanie svojho zariadenia, alebo aj máte, ale bojíte sa že niečo pokazíte a následne prídete o svoje dáta, neváhajte nás kontaktovať. Takýto druh zálohy vieme vykonať v priebehu pár minút, a získane údaje Vám nahrať na USB Flash disk alebo napáliť na archivačné CD/DVD médium.

Cena záchrany dát sa pohybuje od 50 € vyššíe.
V prípade jednoduchej zálohy, sa cena určuje podľa typu zariadenia. (10€ a viac)
 
Prenos dát z starších telefónov na nové Smartphony
Vieme Vám korektne preniesť kontakty, z starších telefónov do nových Smartphonov, zároveň vykonáme zálohu starého telefónu  na CD - DVD médium. Cena podľa typu telefónu.
 
Len pre zaujímavosť z čoho sa podarilo zachrániť dáta po 30 minutách potápania v mori (Maledivy) :
 
 
 

 
 

Celý proces záchrany údajov prebieha v súlade so zákonom na ochranu osobných údajov.

LogoVTMVladimír Turanský - VTMPROFIK, Slovinská 3412/8, 82104 Bratislava - Ružinov (60 metrov od Rožňavskej ulice). Nie som platcom DPH.
Servis počítačov, notebookov a tlačiarní. Záchrana dát z hdd, mobilných zariadení, tabletov, smartphonov, iphone atď.